Ar tikrai žinai, kaip iš tiesų tinkamai prižiūrėti kaminą?
Prižiūrėti kaminą tinkamai yra svarbu ne tik užtikrinant saugumą, bet ir užtikrinant efektyvų šilumos šaltinio darbą bei ilgaamžiškumą. Štai kelios rekomendacijos, kaip tinkamai prižiūrėti kaminą:

Valykite kaminą reguliariai - nuo suodžių, šlako ir kitų nešvarumų. Tai galima padaryti pasirinkus kaminkrėčius. 

Valykite dūmtraukius - dūmtraukiai turi būti švarus ir neužakę, nes tai užtikrina tinkamą degimo procesą. 

Beveik kiekvienam kaminui reikalinga gera oro cirkuliacija kuri užtikrina pakankamą oro tiekimą degimo metu. Patikrinkite degimo angą ir neuždarykite jos, kad užtikrintumėte efektyvų degimą.

Rinkitės tinkamą malkų rūšį - ne visos malkos yra tinkamos. Kietmedžio malkos, tokių kaip ąžuolas, uosis, beržas, yra geriausias pasirinkimas, nes jos dega ilgai ir suteikia daugiau šilumos.

patikrinkite šildymo sistemos ir  kamino sklendes - reguliariai patikrinkite, ar sklendės nėra užsikimšusios ar užstrigusios. Patikrinkite ar gerai užsidaro "juškos".

Nenaudokite kažkokių skystų degiklių, jais galite uždegti kaminą. Toks metodas gali sukelti didesnes ugnies liepsnas ir padidinti liepsnos kamine riziką.

Reguliariai tikrinkite kaminą ir dūmtraukių būklę - patikrinkite ar kamine ir dūmtraukiuose nėra tarpų, įtrukimų, ar nesimato į smalą panaši mastika. Jei pastebite bet kokius pažeidimus, tuoj pat juos sutvarkykite kviesdami  katilų, krosnių meistrus, o esant užsikimšusiam kaminui- kvieskite kaminkrėčius.

Laikykitės griežtos saugos taisyklių - prieš kiekvieną šildymo sezoną reguliariai valykite kaminą bei prižiūrėkite, o esant reikalui valykite pečius, katilus, krosnis, židinius ir t.t

Prižiūrėti kaminą tinkamai yra svarbu ne tik užtikrinant saugumą, bet ir užtikrinant efektyvų šilumos šaltinio darbą bei ilgaamžiškumą. Štai kelios rekomendacijos, kaip tinkamai prižiūrėti kaminą:

  1. Valykite kaminą reguliariai – nuo suodžių, šlako ir kitų nešvarumų. Tai galima padaryti pasirinkus kaminkrėčius.
  2. Valykite dūmtraukius – dūmtraukiai turi būti švarus ir neužakę, nes tai užtikrina tinkamą degimo procesą.
  3. Beveik kiekvienam kaminui reikalinga gera oro cirkuliacija kuri užtikrina pakankamą oro tiekimą degimo metu. Patikrinkite degimo angą ir neuždarykite jos, kad užtikrintumėte efektyvų degimą.
  4. Rinkitės tinkamą malkų rūšį – ne visos malkos yra tinkamos. Kietmedžio malkos, tokių kaip ąžuolas, uosis, beržas, yra geriausias pasirinkimas, nes jos dega ilgai ir suteikia daugiau šilumos.
  5. patikrinkite šildymo sistemos ir kamino sklendes – reguliariai patikrinkite, ar sklendės nėra užsikimšusios ar užstrigusios. Patikrinkite ar gerai užsidaro „juškos”.
  6. Nenaudokite kažkokių skystų degiklių, jais galite uždegti kaminą. Toks metodas gali sukelti didesnes ugnies liepsnas ir padidinti liepsnos kamine riziką.
  7. Reguliariai tikrinkite kaminą ir dūmtraukių būklę – patikrinkite ar kamine ir dūmtraukiuose nėra tarpų, įtrukimų, ar nesimato į smalą panaši mastika. Jei pastebite bet kokius pažeidimus, tuoj pat juos sutvarkykite kviesdami katilų, krosnių meistrus, o esant užsikimšusiam kaminui- kvieskite kaminkrėčius.
  8. Laikykitės griežtos saugos taisyklių – prieš kiekvieną šildymo sezoną reguliariai valykite kaminą bei prižiūrėkite, o esant reikalui valykite pečius, katilus, krosnis, židinius ir t.t

Atsiminkite, kad gerai prižiūrėtas kaminas ne tik teikia šilumą ir jaukumą, bet ir yra saugus bei efektyvus šilumos šaltinis namuose.

Kaip prižiūrėti kaminą ir kaip valyti kaminą?
Kaip valyti kaminą, kuris išvestas į kaminą
Kaip prižiūrėti kaminą ir paruošti kaminą žiemai
Video linkas apie kamino, pečiaus priežiūrą, kaip valyti pelenus ir t.t